Reklama
  • Środa, 27 marca 2013 (14:20)

    Katarzyna Figura. Może liczyć na swojego przyjaciela

Razem zaczynali. Ich drogi się rozchodziły, ale zawsze byli blisko.

Zawsze przyjaźniła się z mężczyznami. Bo to właśnie z nimi Katarzynie Figurze (51) łatwiej było znaleźć porozumienie.

Reklama

Piotra Siwkiewicza (51) spotkała w szkole teatralnej. Już wtedy była pewna, że razem będą mogli konie kraść. Od pierwszych dni na uczelni rozumieli się znakomicie. Kochali Warszawę, znali to miasto, dobrze się w nim czuli i mieli podobne zainteresowania. I wiedzieli, że chcą stąd wyruszyć na podbój filmowego świata.

– Po zajęciach, jak tylko mieli czas, chodzili do kina. Później bez końca mogli dyskutować o tym, co zobaczyli – wspomina wieloletnia koleżanka pani Katarzyny. Zwierzali się sobie z pierwszych miłości, dzielili swoimi troskami i radościami. Pan Piotr zawsze widział w niej piękną kobietę, ale przede wszystkim najlepszą przyjaciółkę.

– Wiedziałem, że nic z tego nie będzie. Jeśli będę próbował, zniszczę tę wyjątkową relację – wspomina. Kiedy aktorka wyszła za mąż i urodziła syna, a następnie rozstała się z ojcem dziecka, przyjaciel był przy niej. Razem zagrali w „Pociągu do Hollywood” Radosława Piwowarskiego.

– Sukces fil mu to zasługa Kasi i Piotra. W nich było tyle radości i op- tymizmu. Zresztą... oni tacy są naprawdę – mówi reżyser. Ich drogi czasami się rozchodziły, ale zawsze mieli kontakt. Kiedy aktorka wyjechała do Francji, a później była w USA, dzwonili do siebie.

Cieszył się, kiedy na dobre wróciła do Polski. Wiedział, że w jej małżeństwie nie zawsze się układało i odetchnął, gdy wreszcie postanowiła złożyć pozew rozwodowy przeciwko mężowi Kaiowi Schoenhalsowi. – Znam sytuację Kasi, jestem jej najbliższym przyjacielem. Ale właśnie z tego powodu niezręcznie jest mi komentować całą tę sytuację. Na pewno będzie dobrze, głęboko w to wierzę – powiedział pan Piotr, który teraz jest przyjaciółce szczególnie potrzebny.

Dlatego pomaga jej i do daje otuchy w trudnych chwilach przed rozwodem. Dla niej to ważne, że ma u boku kogoś, na kogo zawsze może liczyć – przyjaciela z prawdziwego zdarzenia. Sprawdzonego i niezawodnego.

Fryderyk Kuś

Świat & Ludzie
Więcej na temat:figura | piotr | sukces | USA

Zobacz również

  • Niespełna trzy lata temu Scarlett Johansson (32) i Romain Dauriac (35) deklarowali, że świata poza sobą nie widzą. Przypieczętowaniem ich miłości był ślub oraz narodziny córki Rose Dorothy.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.