Reklama
  • Wtorek, 29 listopada 2016 (13:05)

    Angelina Jolie i Brad Pitt. Wielka miłość, gromadka dzieci i... krach

Wiele już przeszli. Wydawało się, że ich uczucie przetrwa wszystko...

Reklama

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie rozdzieliło stojące dotychczas razem figury Angeliny i Brada. To była reakcja na szokującą wiadomość o rozwodzie najsłynniejszej pary świata.

Gdy się poznali, Angie miała za sobą dwa rozwody: z aktorami Jonnym Lee Millerem i Billym Bobem Thorntonem i sama wychowywała adoptowanego w Kambodży Maddoxa. Serce Brada było zajęte. W domu czekała na niego żona Jennifer Aniston. To, że Brad zostawił ją dla Angie, było jednym z najbardziej traumatycznych doświadczeń w jej życiu. Przypłaciła je depresją.

Oboje piękni i sławni

Brad Pitt był ideałem mężczyzny, obiektem westchnień wielu kobiet, typem miłego chłopaka z sąsiedztwa, Angelina – piękna jak bogini – wzbudzała mieszane uczucia.

Z jednej strony lubiła szokować: przyznawała się do biseksualizmu, podczas ceremonii rozdania Oscarów w 2000 roku wyznała miłość bratu i ucałowała go w usta, co zrodziło podejrzenia o kazirodztwo. Otwarcie mówiła o zamiłowaniu do praktyk sado-maso.

Ale też od 2001 roku, kiedy pierwszy raz znalazła się w Kambodży, zaangażowała się w działalność charytatywną. Wkrótce miała się stać ikoną dobroczynności. Działała na rzecz uchodźców, broniła praw kobiet.

Z ramienia ONZ jeździła na misje humanitarne na Bliski Wschód, odwiedzała biedne kraje afrykańskie. Jej zdjęcia, na których, daleka od hollywoodzkiego blichtru, w zwykłych dżinsach i T-shircie, odwiedzała niebezpieczne miejsca w różnych zakątkach Ziemi, pokazywały wszystkie media...

Narodziny Brangeliny

Zaczęto ich określać jednym słowem: Brangelina. Ich szczęśliwa rodzina szybko się rozrastała. Maddox przestał być jedynakiem, bo w lipcu 2005 roku adoptowali kolejnego malucha: 6-miesięczną dziewczynkę z Etiopii – Zaharę. Niecałe dwa lata później dołączył do nich wietnamski chłopiec Pax Thien. Gromadka miała się jeszcze powiększyć o biologiczne dzieci pary: Shiloh Nouvel urodzoną w 2007 roku, której zdjęcie magazyn „People” kupił za 4 mln dolarów, a „Hello” za 3,5 mln.

A za publikację zdjęć ich najmłodszych wspólnych dzieci: bliźniaków: Vivienne Marcheline i Knoxa Leona media zapłaciły rekordową sumę 14 mln dolarów, najwyższą w historii show-biznesu. Nic dziwnego, skoro ich rodzice byli najsłynniejszą parą świata.

Zawsze mogła na niego liczyć

W marcu 2013 roku Angelina zaskoczyła wszystkich odważną deklaracją, którą złożyła na łamach „New York Timesa”. Obwieściła, że poddała się podwójnej mastektomii, z obawy przed rakiem. Jest nosicielką wadliwego genu BRCA1, który oznacza duże ryzyko zachorowania na raka piersi lub jajnika.

Dwa lata później zdecydowała się też na prewencyjne usunięcie jajników i jajowodów – jej matka Marcheline Bertrand zmarła na ich nowotwór, mając zaledwie 56 lat. Decyzja aktorki wywołała poruszenie na całym świecie, kobiety zaczęły się częściej zgłaszać do lekarza. Zjawisko to określano mianem efektu Angeliny.

Aktorka przy okazji dziękowała mężowi: – Mam to szczęście, że mam partnera, który mnie kocha i wspiera. Brad był ze mną przy każdej operacji. Wiedzieliśmy, że to słuszne dla naszej rodziny i bardzo nas zbliży.

I tak się stało – deklarowała. Jedynym, co mąciło tę sielankę, był wygląd pięknej aktorki, która stawała się coraz szczuplejsza, wręcz niepokojąco chuda. Brad nadal trwał u jej boku i zamartwiał się o zdrowie żony, której miał zapewnić opiekę najlepszych lekarzy.

Idealne zaręczyny i bajkowy ślub

Angie i Brad zaręczyli się po siedmiu latach wspólnego życia w kwietniu 2012 roku. Rzeczniczka pary, Cynthia Pett-Dante sugerowała, że Brad przez wiele lat przygotowywał się do oświadczyn, bo chciał, by były perfekcyjne.

Pierścionek zaręczynowy specjalnie dla Angie zaprojektował jubiler Robert Procop – pod dyktando Brada. Został wykonany z dwóch rodzajów złota i diamentów najwyższej klasy. Kameralny ślub, tylko w obecności najbliższych osób, wzięli dwa lata później, 23 sierpnia 2014 roku we Francji. Dozgonną miłość ślubowali sobie we własnej posiadłości Château Miraval.

Angelina szła do ślubu w towarzystwie Maddoxa i Paxa, a Zahara i Vivienne sypały przed nimi kwiaty. Shiloh i Knox odpowiadali za obrączki. Chłopcy mieli na sobie kremowe garnitury, takie same jak Brad... Datę i miejsce uroczystości udało się utrzymać w tajemnicy przed mediami. Podobnie jak małżeńskie kłopoty pary, które zapewne zaczęły się znacznie wcześniej, niż gruchnęła informacja o tym, że Angelina wniosła pozew o rozwód.

Romans na planie głośniejszy niż film

Ich miłość narodziła się na planie filmu „Pan i pani Smith”, gdzie grali małżonków, którzy wiodą monotonne życie na przedmieściach. To tylko pozory, naprawdę są zawodowymi mordercami i pewnego dnia od konkurencyjnych agencji dostają zlecenie na zabicie siebie nawzajem.

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.