Reklama
  • Wtorek, 22 listopada 2016 (11:38)

    Angelina Jolie i Brad Pitt. Co z dziećmi?

Jak bańka mydlana prysnęła legenda o idealnej rodzinie z Hollywood. Angelina Jolie i Brad Pitt nie są już razem. Pozew o rozwód złożyła sama aktorka. Jaki jest powód rozstania najsłynniejszej pary show-biznesu i jak rozpad rodziny zniesie szóstka ich dzieci? To pytania, które zadaje sobie dzisiaj cały świat.

Angelina Jolie podjęła decyzję dla zdrowia swojej rodziny – powiedział pełnomocnik gwiazdy, Robert Offer. Aktorka nie tylko wniosła pozew o rozwód, ale też zażądała całkowitej opieki nad dziećmi. A jeszcze nie tak dawno oboje zapewniali o swojej miłości.

Od pierwszego wejrzenia

Reklama

Uczucie rozkwitło na planie filmu „Pan i Pani Smith” w roku 2003. Początkowo oboje zaprzeczali, że łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń. Tajemnica wyszła na jaw na początku 2005 roku i wywołała medialną burzę.

Ówczesna żona Brada, Jennifer Aniston, szalała z rozpaczy. Pitt był miłością jej życia i długo dochodziła do siebie po rozstaniu. Ale nie miała szans z rywalką, dla której przystojny aktor całkowicie stracił głowę.

Co ciekawe, Jolie też nie szukała w tamtym czasie nowej miłości. Po nieudanych małżeństwach z Jonnym Lee Millerem i Billym Bobem Thorntonem obiecała sobie, że nie umówi się już z żadnym kolegą z pracy. Wytrzymała w tym postanowieniu do momentu, kiedy poznała Brada.

Szczęście rodzinne

Połączyła ich wizja życiowych celów. Oboje chcieli mieć rodzinę i równie mocno byli zaangażowani w działalność charytatywną. – Kiedy spostrzegliśmy, że nasze cele są takie same: sierocińce, prawa sierot, ogólnie pomoc dzieciom, połączyliśmy nasze siły – mówiła potem Angelina. – To sprawia, że nasz związek działa – dodawała. – Gdy zakładałem rodzinę, zaczynałem się starzeć – tak wspominał początki ich związku Brad.

– A dzieci przybywało w astronomicznym tempie. W ciągu roku było ich już troje. Potem czworo, sześcioro – powiedział. I jednocześnie dodawał: – Angie jest cudowną matką. To była jedna z najmądrzejszych decyzji, jaką w życiu podjąłem, dać moim dzieciom Angelinę za matkę – mówił z zachwytem.

Przez kolejne lata „Brangelina”, bo tak parę nazwały amerykańskie media, żyła w zgodzie, chociaż w blasku fleszy. Dlatego oboje zdecydowali się więcej czasu spędzać z dziećmi w Europie. Kupili nawet zamek we Francji – Chateau Miraval.

Tam właśnie 23 sierpnia 2014 roku odbył się ich ślub. Jak oboje zapewniali w wywiadach, zalegalizowali swój związek pod wpływem dzieci. – Tak bardzo im na tym zależało – mówili.

Co poszło nie tak?

Najnowsze doniesienia zza oceanu o rozwodzie pary wywołały falę spekulacji. Nie wszyscy wierzą w to, że powodem jest ich skrajnie różne spojrzenie na wychowywanie dzieci – dlatego Angie chce mieć na wyłączność opiekę nad całą szóstką. Francuskie media przekonują, że prawdziwym powodem rozstania jest romans Brada z piękną Marion Cotillard, z którą zagrał w filmie „Sprzymierzeni”.

Natomiast w Ameryce twierdzą, że aktor wrócił do byłej dziewczyny, Gwyneth Paltrow, która po rozwodzie z muzykiem Chrisem Martinem jest sama. Kolejna hipoteza mówi o ambicjach politycznych Jolie, których nie popiera Pitt, a jeszcze inna, że to wina Angie, której zarzucają anoreksję.

Pewnie nigdy nie dowiemy się, jaka była prawdziwa przyczyna ich rozstania. Najważniejsze jednak, żeby w tym szaleństwie znaleźli sposób na zapewnienie swoim dzieciom bezpiecznego domu. A w tej chwili nie będzie to wcale łatwe.

Marzena Juraczko

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Niespełna trzy lata temu Scarlett Johansson (32) i Romain Dauriac (35) deklarowali, że świata poza sobą nie widzą. Przypieczętowaniem ich miłości był ślub oraz narodziny córki Rose Dorothy.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.