Reklama
  • Wtorek, 29 listopada 2016 (13:05)

    Angelina Jolie i Brad Pitt. Co mają do podziału?

Rozstaje się jedna z najsławniejszych, ale i najbogatszych par show-biznesu. Czy szykuje się batalia o pieniądze? Jest wszak o co… Przez 12 lat wspólnego życia Angelina Jolie i Brad Pitt zgromadzili majątek szacowany na przeszło 400 milionów dolarów, czyli ponad 1,5 miliarda złotych!

Jemu wiodło się lepiej

Tylko od ślubu w 2014 roku Angelina i Brad zarobili 117 mln dolarów, z czego aktor ponad 76 mln, bo jak twierdzą specjaliści, to on w ostatnich latach miał lepszą pozycję zawodową. Brad oprócz aktorstwa doskonale radzi sobie w produkcji filmowej.

Reklama

Jest współwłaścicielem firmy Plan B, która wyprodukowała takie hity, jak „World War Z” (dochód ze sprzedanych biletów wyniósł 500 mln dolarów), czy nagradzane Oscarami „Big Short” i „Zniewolony. 12 Years a Slave”. Bez wątpienia więc mają co dzielić… Oprócz okazałej rezydencji na Laurel Canyon we wschodniej części Hollywood, którą Brad kupił jeszcze w 1994 roku, ale już razem z Angeliną powiększyli ją o kilka dodatkowych posesji dookoła, aktorska para ma również inne domy.

Jednym z nich jest wyceniana na 5 milionów dolarów willa tuż przy plaży w Santa Barbara

W ich „kolekcji” nieruchomości jest także warty 6,5 mln dolarów zabytkowy dom w Dzielnicy Francuskiej w Nowym Orleanie, mieszkanie w luksusowym apartamentowcu Waldorf Astoria Tower w Nowym Jorku oraz kupiona niedawno 8-pokojowa willa na Majorce.

Ale największe wrażenie robi średniowieczny zamek we Francji – Château Miraval. Ogromną posiadłość Angelina i Brad remontowali przez lata. Jej wartość szacowana jest na 60 mln dolarów (prawie 260 mln zł). Château Miraval to m.in. 35 pokoi, lądowisko dla śmigłowców, jezioro i winnica.

Ale nieruchomości to nie wszystko. Są jeszcze luksusowe auta, helikopter, prywatny odrzutowiec, antyki, kolekcja dzieł sztuki… Co przypadnie komu? Według 101-stronicowej intercyzy, którą Angelina i Brad podpisali przed ślubem, każdy otrzyma tyle, ile wniósł do małżeństwa. A to, co zarobili w trakcie wspólnego życia, zostanie przepisane na szóstkę ich dzieci. Czy rzeczywiście tak łatwo uda im się podzielić tym ogromnym majątkiem?

Raj we Francji

Wtajemniczeni podejrzewają, że największą finansową kością niezgody między Angeliną i Bradem może stać się ich francuska posiadłość w Château Miraval. Oboje uwielbiają to miejsce. Włożyli w nie sporo pracy i oczywiście niebagatelne fundusze.

Odrestaurowany zamek jest otoczony pięknym ogrodem, a na okolicznych wzgórzach rozciągają się hektary obsadzone winoroślami. Aktorska para produkowała nawet swoje własne wino – różowy wytrawny Miraval.

Pokaźna kolekcja sztuki

Oboje mają słabość do kosztownych dzieł sztuki, najbardziej cenią sztukę nowoczesną i art déco. Uzbierali pokaźną kolekcję, rzeźb, obrazów, fotografii i grafik.

Ich znajomi twierdzą, że szczególnie Brad z pasją wydaje pieniądze w domach aukcyjnych i galeriach. W maju w kalifornijskim DIGSmodern Vintage Showroom wydał w godzinę 33 miliony dolarów!

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.